DKK

Dyskusyjny Klub Książki działa w Bibliotece w Zębowicach od listopada 2007 r. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w każdą drugą środę miesiąca o godz. 16.00. Moderatorem Klubu jest Barbara Barowska. Serdecznie zapraszamy na spotkania, aby uczestniczyć w klubie nie trzeba być znawcą literatury, gdyż nikt tutaj nie ocenia gustów czytelniczych i szanuje zdanie innych. Spotkania w DKK mają być okazją do miłego spędzenia czasu.

 

 Pisarze, którzy odwiedzili bibliotekę w ramach DKK:

http://bp-zebowice.wbp.opole.pl/images/DSCF%204159a%20lingas.JPG Agnieszka Lingas - Łoniewska (05.04.2017)

http://bp-zebowice.wbp.opole.pl/images/magda5672.JPG Magdalena Kordel (31.05.2016)

http://www.bp-zebowice.wbp.opole.pl/images/DSCF5278.JPG  Jan Grzegorczyk (10.06.2015)

Barbara Kosmowska (07.11.2014)


  Małgorzata Gutowska - Adamczyk (03.IX.2013)

 

Helena Buchner (28.V.2012)

 

Katarzyna Leżeńska (04.X.2011)

 

Irena Matuszkiewicz (23.IX.2010)

 

Małgorzata Kalicińska (17.VI.2009)

 

Izabela Sowa (27.X.2008)

 

Dyskusyjny Klub Książki w Zębowicach ma już 5 lat!

Z relacji moderatora:

Listopadowe jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Zębowicach rozpoczęło się od złożenia życzeń naszej klubowicze Bernadecie, która obchodziła 50-lecie urodzin. Po złożeniu życzeń jubilatce i oczywiście prezentu (książki) i kwiatów, nasza jubilatka przygotowała dla klubowiczów słodki poczęstunek. Po rozkrojeniu jubileuszowego ciasta i przy filiżance kawy rozpoczęło się podsumowanie pięcioletniej działalności naszego DKK. Nasz klub rozpoczął działalność 12 listopada 2007 roku. W ciągu tych pięciu lat odbyły się 44 spotkania, w czasie, których dyskutowaliśmy o 50 tytułach książkowych. Oczywiście oprócz rozmów na temat przeczytanych lektur mieliśmy okazję spotkać się z pisarzami, min.; Izabelą Sową, Małgorzatą Kalicińską, Ireną Matuszkiewicz, Katarzyną Leżeńską, Heleną Buchner. W czasie naszych spotkań odbyło się „Spotkanie z poezją” czyli wiersze naszych gości . Gośćmi zaproszonymi  byli: pan Zbigniew Kula, pani Łucja Opiela, Jagoda Hańc, Anita Kij. W 2012 roku ogłosiliśmy konkurs na najaktywniejszego czytelnika wakacji 2012. Podsumowanie konkursu odbyło się podczas spotkania DKK w wrześniu 2012r. Wśród nagrodzonych najaktywniejszych znalazły się też nasze dwie panie z klubu DKK. Spotkaliśmy się także z redaktorką gazety panią Małgorzatą Kuc z „Kulis powiatu” oraz z panem Mirosławem Dragonem z „NTO”.

Po małym podsumowaniu przyszła pora na dyskusję. Przedmiotem naszej dyskusji była książka Mikeya Walsha „Cygański chłopiec”. „Cygański chłopiec” to wstrząsająca lektura odsłaniająca przerażające prawa jakie rządzą w społeczności cygańskiej. Jest to książka autobiograficzna Mikeya Walska (pseudonim). Opowiada historię dzieciństwa chłopca. Już jako mały chłopiec Mikey był inny od rówieśników i czuł się inny. Priorytetem jego ojca było, aby zdobył, w walce na pięści tytuł „Króla Cyganów”, który to od dawna należał do rodu rodziny. Okazało się , że Mikey jest wrażliwy i  słaby nie potrafi się bić. Od tej chwili staje się ofiarą własnego ojca, który za nieudane walki bije go. Jako dziecko pozostaje bezradny wobec okrucieństwa ojca. Cierpienia chłopca nie kończą się na przemocy fizycznej, podczas pracy na złomowisku pada ofiarą molestowania ze strony swojego wujka. Jest zupełnie sam ze swoimi cierpieniami, które trwają latami. Polecamy do przeczytania!!!

Dyskusyjne Kluby Książki działające przy bibliotekach to dowód, że z czytelnictwem w Polsce nie jest tak źle, nie tylko czytamy ale chętnie dzielimy się własnymi refleksjami. Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań. Najważniejsza jest pasja czytania, ochota na rozmowę o tym co czytamy, a także chęć poznawania nowej literatury.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.


http://www.bp-zebowice.wbp.opole.pl/images/dkk_logo.png


This template downloaded form free website templates